معرفی انواع درب اتوماتیک

حس گر ایمنی در لبه های درب اتوماتیک

به خاطر داشته باشید که اگر سیستم درب های اتوماتیک به وسایل امنیتی مناسبی مجهز نگردند، علیرغم تمام فوایدی که دارند می توانند خطرساز نیز باشند. از جمله این تجهیزات امنیتی لبه های ایمنی حساس به فشار را می توان نام برد. لبه های ایمنی نوعی از تجهیزات امنیتی درب های اتوماتیک هستند که در لبه های دور قاب درب واقع می شوند.

این تجهیزات در اثر لمس کردن مانع با استفاده از سنسورهای حساس به فشار عمل می کنند بدین ترتیب که در حین بسته شدن درب در صورت تماس یافتن یا لمس کردن این لبه ها با مانع، پیامی به درب بازکن ها فرستاده می شود که حرکت درب را متوقف کند و یا جهت حرکت درب را معکوس گرداند. 

لبه های ایمنی از طریق کابل کشی به برد کنترل درب وصل می گردد که انجام این کابل کشی بسیار زمان بر است و نیز می تواند خطرناک هم باشد، در این راستا استفاده از نوع بیسیم این تجهیزات کار را بسیار آسان تر می سازد. سیستم بیسیم لبه های امنیتی شامل یک فرستنده است که با باتری کار می کند و به لبه های امنیتی وصل است و یک گیرنده که به کنترل پانل وصل است و بدین ترتیب یک لینک وایرلس بین لبه های ایمنی دور درب و کنترل پانل درب برقرار می گردد که نیاز به کابل کشی های وقت بر و هزینه بر را برطرف می سازد.

از جمله کاربردهای حسگر های لبه های امنیتی می توان برای درب های اتوماتیک، راه بندها و رولر شاتر ( درب اتوماتیک کرکره ای ) و درب های گاراژی نام برد. این سیستم می تواند در هر قسمتی ازدرب های لولایی و اسلایدی پارکینگی که امکان حرکت و خطر برخورد وجود دارد نصب گردد. آنها در حقیقت همانند مرزهایی هستند که در لبه های درب کشیده می شوند تا از امکان برخورد و تصادفات زیان بار و خطرناک جلوگیری کنند. با وجود یک چنین تجهیزاتی  و سایر تجهیزات امنیتی، دیگر جایی برای به خطر افتادن امنیت وجود نخواهد داشت.

جایگاه اصلی این مطلب اینجاست

 

" شرکت آریاز "

 

متخصص درب اتوماتیک

کانون راهکار های برتر نظارت تصویری و دوربین مدار بسته

نماینده برند های برتر جهان

 

 

شماره های تماس: 03 و 44869502

تماس با مدیران فروش: 208 202 0 0919 و 209 202 0 0919

سایت شرکت: www.aryazco.com

 

+ نوشته شده در  جمعه بیست و ششم اسفند 1390ساعت 12:50  توسط مدیریت  | 

درب اتوماتیک؛ مروری جامع

درب ها در طرح ها و سبک های مختلفی ساخته می شوند که هر کدام ویژگی های خاص خودشان در زمینه هایی چون ساختار، نوع مواد سازنده، میزان امنیت، یا فضایی که که اشغال کرده اند، سادگی عملکردشان و زیبابی شناختی دارند. دربهای پارکینگی می توانند به صورت کشویی بر روی یک ریل جهت باز و بسته شدن بلغزند و یا می توانند به دو کناره لولا شوند و با چرخیدن حول محور لولایی به سمت داخل یا خارج بسته شوند.

 

درب بازکن اتوماتیک

درب بازکن اتوماتیک سیستمی جهت باز و بسته کردن درب ها به طور اتوماتیک است که نوع و اندازه درب بازکن بر اساس نوع و اندازه درب متفاوت است. در این مطلب به شرح تجهیزات مختلفی که در رابطه با سیستم درب های اتوماتیک به کار می رود پرداخته شده است.

 

باتری بک آپ

سیستم درب بازکن اتوماتیک باید دارای سیستم باتری بک آپ باشد که این وسیله  امکان عملکرد درب را در هنگام قطع برق فراهم می سازد. دو نوع از این سیستم وجود دارد.

اولی بدین صورت است که وقتی برق قطع می شود به طور اتوماتیک درب را باز می کند و سپس به محض برقراری مجدد برق به طور اتوماتیک راه اندازی دوباره می شود و درب را می بندد .(باید به این نکته توجه کنید که از آنجایی که این ویژگی شامل عملیات اتوماتیک می باشد بسیار مهم است که یک سیستم امنیتی از قبل بر روی کل سیستم کار گذاشته باشید.)

دومی درب را در موقع قطع برق بسته نگاه می دارد. سیستم درب بازکن می تواند مجهز به یک باتری بک آپ فول آپشن گردد تا تمامی اجزای سیستم در موقع قطع برق عمل کنند. بعضی از سیستم های درب بازکن اتوماتیک دارای باتری ساخته می شوند و بعضی دیگر نیاز به باتری بک آپ افزوده بر سیستم دارند.

 

تایمر

بیشتر درب بازکن های اتوماتیک مجهز به یک تایمر داخلی اند که می تواند درب را به طور اتوماتیک بعد از یک مدت زمان قابل تنظیم، ببندد.

 

سیستم امنیتی

سیستمی است که در مواقعی که امکان برخورد درب با مانع وجود دارد، حرکت درب را متوقف می سازد یا جهت حرکت درب را معکوس می گرداند. باید توجه داشته باشید که سیستم امنیتی درب را از باز شدن باز نمی دارد بلکه فقط در بسته شدن آن در صورت وجود مانع دخالت می کند. استفاده از سیستم های امنیتی به خصوص در مواردی که تایمر درب بازکن طوری تنظیم شده تا به طور اتوماتیک پس از یک مدت زمان مشخص  درب را ببندد، بسیار اهمیت می یابند. انواع مختلفی از این سیستم های امنیتی موجودند که عبارتند از:

 

1) رایج ترین سیستم حس گر مربوط به اتومبیل، لوپ loop detector است که می توانند از تصادفات احتمالی درب با خودرو جلوگیری کنند. این حسگر تغییر در شار مغناطیسی زمین را که در اثر عبور ماشین بر روی سیم هایی که در داخل محل عبور ماشین (زمین) دفن شده اند، تشخیص می دهد و ردیابی می کند. لوپ ها در هر دو کناره های درب یا بعضی مواقع در زیر درب قرار داده می شود. این حس گرها به دو صورت نصب می شوند یا در محل مورد نظر دفن می شوند یا در داخل شیارهایی که از قبل برای قرار دادن آنها تعبیه شده است واقع می شوند.

2) حسگر فتوسل که حضور اشخاص یا ماشین ها و موانع را در فضای مابین درب شناسایی می کند. این سیستم با استفاده از جاری ساختن پرتو نور مادون قرمز در محل عبورتحت حفاظت عمل می کند که در اثر شکستن پرتو سیگنالی به درب باز کن جهت جلوگیری از بسته شدن درب می فرستد که یا درب را متوقف سازد و یا جهت حرکت آن را معکوس می گرداند.

3) حسگرهای واقع در لبه های درب که به محض تماس یا لمس مانع،  درب را متوقف ساخته و یا جهت حرکت آن را عکس می گرداند.

4) فلاشر که به صورت چراغ هایی با نور گردان یا آلارم صدا هستند تا افرادی که در آن محل حضور دارند را از انجام حرکت درب مطلع سازد.

 

سیستم های کنترل ورودی

یک سیستم کنترل ورودی دستگاهی است که فرمان باز شدن درب را به درب باز کن اتوماتیک ارسال می کند که در انواع مختلفی موجود می باشند:

1) رایج ترین وسیله کنترل ورودی فرستنده و گیرنده رادیویی هستند. سیستم های رادیویی در سطوح مختلف امنیتی ساخته می شوند. در بعضی از سیستم ها هر فرستنده کد منحصر به فردی دارد بنابراین اگر فرستنده گم شود و یا دزدیده شود، امکان ورود برای آن فرستنده خاص می تواند کنسل گردد.

2) کی پد ها که کد های ورودی از قبل برنامه ریزی شده می تواند بر روی یک کی پد نصب شده در مجاورت درب، وارد گردد. بیشتر کی پد های قابل برنامه ریزی قادر به ذخیره حداقل 20 کد ورودی می باشند و نیز کدها می توانند با زمان بندی های خاصی برنامه ریزی شوند به عنوان مثال بعضی از کدها درب را فقط از شنبه تا پنج شنبه از 8 صبح تا 5 بعد از ظهر باز می کنند و دیگر کد ها درب را در هر زمانی باز می کنند.

3) کارت خوان که کد برنامه ریزی شده بر روی نوار مغناطیسی  کارت های اعتباری را خوانده و در صورت مطابقت اجازه ورود را به درب بازکن ها صادر می کند. هر کارتی یک کد منحصر به فردی دارد که در صورت گم شدن یا دزدیده شدن امکان کنسل کردن آن وجود دارد.

جایگاه اصلی این مطلب اینجاست

 

" شرکت آریاز "

 

متخصص درب اتوماتیک

کانون راهکار های برتر نظارت تصویری و دوربین مدار بسته

نماینده برند های برتر جهان

 

 

شماره های تماس: 03 و 44869502

تماس با مدیران فروش: 208 202 0 0919 و 209 202 0 0919

سایت شرکت: www.aryazco.com

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم اسفند 1390ساعت 21:23  توسط مدیریت  | 

فتوسل درب اتوماتیک

هنگامی که قصد اتوماتیک سازی درب پارکینگ خود را دارید، نیاز است که پیشگیری های ایمنی لازم را نیز در نظر بگیرید. فتوسل های مادون قرمز جزء لازم و ضروری برای سیستم درب بازکن های اتوماتیک می باشند.  فتوسل ها و دیگر مکانیزم های حسگر برای تشخیص دادن و ردیابی کردن موقعیت های بالقوه خطرساز طراحی شده اند. 

فتوسل نوعی از تجهیزات امنیتی است که حضور یک شخص، ماشین یا شیء را در فضای میان درب ردیابی می کند. فتوسل ها به صورت یک جفت هستند که در کناره های درب نصب می گردند و یکی به عنوان فرستنده پرتو و دیگری به عنوان گیرنده آن عمل می کند که هر گونه قطع پرتو ارسالی از فرستنده نشانگر حضور یک مانع در فضای بین درب می باشد. فتوسل در حقیقت یک نوع حس گر بدون تماس با مانع non-contact  است که از طریق جاری ساختن یک دسته پرتو در سرتاسر عرض باز درب عمل می کند.

به عنوان مثال وقتی که یک خودرو راه حرکت کردن درب را مسدود کرده باشد، حسگر این موقعیت را شناسایی می کند و با فرستادن یک پیغام حرکت درب را متوقف می کند و یا در جهت معکوس تغییر می دهد. ارسال این پیغام به این صورت انجام می گیرد که فتوسل یک دسته پرتو مادون قرمز که با چشم انسان قابل رؤیت نیست منتشر می کند و هر گونه منقطع شدن و ازهم گسیختگی یا توقف در دسته پرتو منتشر شده موجب ارسال یک پیام (سیگنال) به کنترل برد درب بازکن می گردد تا از بسته شدن درب جلوگیری کند بدین صورت که یا درب را متوقف می سازد یا جهت حرکت درب را معکوس می گرداند و تا زمانی که مانع در بین درب حضور دارد و باعث شکسته شدن پرتو می گردد درب پارکینگ به حالت باز باقی می ماند.

این وسیله موجب افزایش اطمینان و آسایش خاطر در زمینه سیستم ایمنی درب می گردد و از رخ دادن حوادثی زیانبار و صدمات ناشی از برخورد درب با ماشین یا شخص یا هر مانع دیگر جلوگیری می کند. فتوسل ها می توانند با یک کابل شبکه ولتاژ پایین به کنترل برد درب بازکن متصل شوند و برق مورد نیازشان تأمین گردد. فتوسل ها در دو حالت بیسیم و باسیم موجود هستند که نوع بیسیم آن نصب ساده تری دارد و نیاز به کابل کشی ندارد.

بعضی از فتوسل ها طوری ساخته می شوند که فرستنده و گیرنده پرتو مادون قرمز در یک فتوسل قرار دارد و از خاصیت بازتاب یا برگرداندن دسته پرتو در این تجهیزات استفاده می شود و در مواردی به کار می رود که امکان کابل کشی در هر دو طرف درب وجود ندارد. به این نکته توجه کنید که حسگرهای فتوسل فقط در فرآیند بسته شدن درب اتوماتیک پارکینگ دخالت می کنند که در صورت تشخیص وجود مانع در بین درب حرکت درب را متوقف سازند و آنها هرگز تأثیری در فرآیند باز شدن درب ندارند. بنابراین اگر درب پارکینگ شما به دلیل وجود مشکلی در سیستم آن، باز نمی شود این مشکل نمی تواند مربوط به فتوسل ها باشد. بلکه در مواردی که درب پارکینگ شما بسته نمی شود امکان دارد مشکل از جانب فتوسل ها نیز باشد. به فرض اگر این مشکل فقط در یک زمان مشخص و هر روز اتفاق می افتد ممکن است مشکل از جانب تداخل و مزاحمت نور خورشید باشد که در این موارد بهتر است سایه بان مناسبی را برای آنها ایجاد کرد.

مشکلات مربوط به فتوسل ها می تواند به دلیل کثیف بودن لنزها، تنظیم و تراز نبودن آنها alignment ، سیم کشی ها، کم نور شدن چراغ ها و روشن نشدن آنها به طور کامل و.... باشد.

جایگاه اصلی این مطلب اینجاست

 

" شرکت آریاز "

 

متخصص درب اتوماتیک

کانون راهکار های برتر نظارت تصویری و دوربین مدار بسته

نماینده برند های برتر جهان

 

 

شماره های تماس: 03 و 44869502

تماس با مدیران فروش: 208 202 0 0919 و 209 202 0 0919

سایت شرکت: www.aryazco.com

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم اسفند 1390ساعت 19:10  توسط مدیریت  | 

ریموت درب برقی

امروزه مدل های متنوع و فراوانی از انواع درب بازکن های اتوماتیک دارای تکنولوژی ها و ویژگی های پیچیده و مختلفی موجود هستند. از جمله انواع این ویژگی ها، حسگرهای حرکتی motion sensors ، حسگر نوری light sensors ، حسگر ضربه ای و یا مادون قرمز infrared , bump sensor ، ریموت ، کی پد key pad و یا حتی ویژگی استفاده از موبایل شخصی شما برای باز کردن درب پارکینگ منزل تان را می توان نام برد. در این مقاله تمرکز ما بر روی دو نوع مهم وعمده از وسایلی که برای باز کردن و بستن درب استفاده می شود، می باشد که عبارتند از ریموت و کی پد.

ریموت

این وسیله درحقیقت قدیمی ترین و معمول ترین وسیله ای است که برای درب بازکن های برقی استفاده می شود. بدیهی است که با پیشرفت تکنولوژی، ریموت ها نیز ترقی و بهبود یافته اند. هنوز هم آنچه که بسیار استفاده می شود ریموت کنترل های پوش باتوم push button است که با باتری کار می کنند. در بعضی از مدل های ساده آن فقط دو دکمه برای بازکردن و بستن درب وجود دارد. لازم است که اطمینان حاصل کنید از اینکه ریموتی که انتخاب می کنید با درب باز کنی که شما استفاده می کنید مطابقت داشته باشد زیرا برند های مختلف از فرکانس های متفاوتی استفاده می کنند.

 فرکانس رادیویی یا بلوتوث

نوعی از ریموت می تواند هم بر روی فرکانس های رادیویی و هم بر روی بلوتوث کار کند. امروزه اکثریت ریموت ها بر روی بولوتوث عمل می کنند به خصوص اگر که نیاز به مسافت فاصله گسترده و وسیعی ای نباشد اما به یک واکنش سریع احتیاج باشد.

 مادون قرمز

روش دیگر استفاده از مادون قرمز است. تکنولوژی مادون قرمز از نظر ساخت نسبتاً ارزان است و می تواند مدت زمان طولانی دوام بیاورد. اما یک سختی آن این است که شما باید ریموت را که فرستنده است مستقیماً یا تقریباً در راستای یک خط در مسیر گیرنده که معمولاً  در پایین یا کناره های درب هستند جهت دهید.

ایمنی

فرستنده های ریموتی امروزی، بسیار ایمن تر هستند زیرا آنها پردازه (فرآیند) الگوریتمی محکم و سخت گیری از فرکانس های رادیویی یا بولوتوثی دارند در نتیجه نباید هیچ گونه نگرانی راجع به امنیت آنها وجود داشته باشد.

 

کی پد

گزینه دیگر برای باز کردن و بستن درب برقی استفاده از کی پد می باشد. هنگامی که در حال انتخاب کردن یک درب بازکن الکتریکی کنترل شده با کی پد هستید باید به خاطر داشته باشید که چه نوع موتوری را برای درب پارکینگ خود نصب کرده اید. کی پد برای مواردی که شما وقتی بیرون از منزل می روید، نمی خواهید یک کلید یا ریموت را با خود حمل کنید بسیار ایده آل است. کی پد ها در دو مدل بی سیم و با سیم کشی موجود هستند و تعداد کدهایی که می توانند ذخیره کنند متفاوت است. هنگام خرید یک کی پد باید مطابقت آن را با فرکانس گیرنده درب بازکن خود بررسی کنید.

ایمنی

کی پد بسیار ایمن است زیرا از یک پسوورد رقمی (digit) برای گشودن درب استفاده می کند. معمولاً این پسورد 3 تا 6 رقمی است و جهت امنیت بیشتر می توان آن را به آسانی هر از گاهی تغییر داد. تجهیزات به نسبت گران تر و پیچیده تری نیز موجود می باشند که می توانند به آسانی به یک آلارم وصل شوند.

 

تکنولوژی کد گردان در ریموت کنترل ها

ریموت درب بازکن پارکینگ وسیله ای است که یک سیگنال رادیویی به دستگاه گیرنده درب بازکن پارکینگ می فرستد و در صورت تطابق کد ارسالی از ریموت با کد موجود در حافظه دستگاه گیرنده،  فرمان باز شدن درب ارسال می گردد.

ریموت کنترل هایی که از تکنولوژی کد ثابت استفاده می کنند سیستم امنیتی پایین تری دارند چرا که امکان دریافت این کد ثابت و کپی کردن ریموت کنترل از طریق دستگاه هایی که در اختیار اغلب کلید سازهاست، وجود دارد و همچنین از طریق ریموت کنترل هایی مستقیماً با فشردن کلید learn در هنگامیکه شخص برای گشودن درب پارکینگ خود کلید ریموت خود را فشار می دهد می توان کد ریموت کنترل را ذخیره کرد.

داشتن یک  درب بازکن پارکینگی ریموتی بسیار مطلوب است اگرچه نگرانی هایی از بابت میزان امنیت آن وجود دارد. یکی از این نگرانی های دیگر این است که به عنوان مثال ریموت درب شما فرکانسی یکسان با ریموت درب افرادی دیگر داشته باشد. این جریان باعث می شود که ریموت شما درب پارکینگ شخص دیگری را باز کند. راه حل امنیتی این است که درب بازکن های پارکینگی  دارای تکنولوژی کد گردان استفاده کنید که دارای تکنولوژی تغییر دادن کد امنیتی ای در ریموت کنترل است می باشد.

در این تکنولوژی کد ارسالی از ریموت هر باری که درب بازکن پارکینگ استفاده می شود، تغییر می کند و یک کد جدید انتخاب می گردد که تنها گیرنده دستگاه بر اساس پروتکل خاص خود توانایی شناسایی ریموت را دارد. بدین ترتیب فقط در حالتی که این دو مطابق یکدیگر باشند درب پارکینگ باز و بسته می شود و امکان کپی کردن ریموت وجود ندارد.

این تکنولوژی گرانتر است اگرچه افرادی که به دنبال احساس امنیت بالاتری هستند قطعاً این سیستم نیاز آنها را برآورده می سازد.

جایگاه اصلی این مطلب اینجاست

 

" شرکت آریاز "

 

متخصص درب اتوماتیک

کانون راهکار های برتر نظارت تصویری و دوربین مدار بسته

نماینده برند های برتر جهان

 

 

شماره های تماس: 03 و 44869502

تماس با مدیران فروش: 208 202 0 0919 و 209 202 0 0919

سایت شرکت: www.aryazco.com

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم اسفند 1390ساعت 12:32  توسط مدیریت  | 

درب بازکن اتوماتیک سرعت متغیر؛ جدیدترین تکنولوژی درب اتوماتیک

پیرامون سیستم های امنیتی هوشمند در دنیای امروز، اتوماسیون درب های بزرگ و سنگین بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. بسیاری از سازندگان درب های ضد گلوله و ضد تخریب که ضرورتاً بسیار سنگین و محکم می باشند، تولید می کنند.

راه حل بسیار مؤثر برای اتوماسیون درب های بسیار سنگین استفاده از درب بازکن های اتوماتیک سرعت متغیر است که نسبت به درب بازکن های اتوماتیک سرعت ثابت به طور قابل ملاحظه ای به نیروی کمتری نیاز دارند تا حرکت درب های سنگین را به طور روان کنترل کنند.

 

برای درک کامل چگونگی مکانیک این راه حل نیاز به دانش مختصری از فیزیک دارید. طبق قانون نیوتن F=ma اگر جرم (وزن) درب افزایش یابد در حالیکه مقدار شتاب ثابت باقی می ماند، به تناسب نیروی مورد نیاز افزایش می یابد. با استفاده از این معادله پایه ، فیزیکدانان معادلات پیچیده تری دراین زمینه را توسعه داده اند که یکی از معادلات که مزیت بزرگ استفاده از اپراتورهای سرعت متغیر را روشن می سازد رابطه خطی F=(M×V)/t می باشد.بیشتر درب بازکن های اتوماتیک موجود در بازار امروز از موتورهای اندوکسیون A/C سرعت ثابت استفاده می کنند.

این موتورها طوری ساخته شده اند که جهت تولید گشتاور مورد نیاز در یک سرعت طراحی شده ی معین بچرخند. وقتی موتور روشن می شود در مدت کسری از ثانیه در سرعت طراحی شده می چرخد. حال این را در نظر بگیرید که درب بازکن های اتوماتیک سرعت متغیر  طوری طراحی می شوند تا از طریق صعود سرعت از مقدار صفر تا مقدار سرعت مورد نظر، عمل کنند یعنی در طی چند ثانیه به جای کسری از ثانیه، به سرعت تعیین شده می رسند.

همانطور که در روابط فیزیکی فوق مطرح شد به دلیل رابطه بین سرعت و زمان، یک افزایش کوچک در زمان، تأثیر بسزایی در کاهش میزان نیروی مورد نیاز برای دست یافتن به یک مقدار سرعت یکسان را دارد. این کاهش چشمگیر در مقدار نیرو دو مزیت عمده بر روی سیستم درب دارد. اولین و شاید مهم ترین آن این است که شوک ایجاد شده بر روی سیستم را به طور زیادی کاهش می دهد که به معنای سایش و فرسودگی کمتر درب و درب بازکن های اتوماتیک و در نتیجه افزایش طول عمر و نیاز کمتری به انجام تعمیرات بر روی آنها می باشد. دوم اینکه مقدار نیروی مورد نیاز برای حرکت دادن درب های سنگین و بزرگ را به طور قابل ملاحظه ای کاهش می دهد که این امکان را فراهم می سازد که در بیشتر عملیات ها از یک موتور اندوکسیون A/C استاندارد استفاده بشود.

اکنون که برتری درب بازکن های اتوماتیک سرعت متغیردرحرکت دادن درب های سنگین و بزرگ مطرح شد، سؤال منطقی که ایجاد می شود این است که چه راه کارها و گزینه هایی برای اجرا کردن ویژگی سرعت متغیر در اتوماسیون درب ها وجود دارد؟ بسیاری از فروشندگان درب بازکن های اتوماتیک در مواردی که با نصب اتوماسیون برای درب های بزرگ و سنگین روبرو می شوند به طور خودکار به درب بازکن های هیدرولیک فکر می کنند. در حالیکه اپراتورهای هیدرولیک قابلیت ایجاد سرعت متغیر را با استفاده از شیرهایی که جریان سیال هیدرولیک را محدود می کنند ( تنظیم می کنند) را دارا می باشند، این به معنای این نیست که این تنها راه بهره مند شدن از مزایای سرعت متغیردر اتوماسیون درب ها می باشد. تکنیک جایگزین دیگری برای دست یافتن به کنترل سرعت متغیر درب ها نیز وجود دارد که به سرعت محبوبیت خود را کسب کرده است. این تکنیک شامل استفاده از کنترل کننده محرکه فرکانس متغیر به اضافه موتور اندوکسیون (القایی) A/Cچند فاز در یک اپراتور محرکه  احیاء مکانیکی استاندارد می باشد.

استفاده از محرکه های فرکانس متغیر variable frequency drivesتکنولوژی جدیدی نیست بلکه به طور موفقیت آمیزی در کنترل فرآیند استفاده می شده است و در صنایع برای کنترل کردن پمپ ها به کار می رفته است. استفاده از این تکنولوژی برای درب بازکن های اتوماتیک سرعت متغیر، مزایای ممتازی در رقابت با سایر تکنولوژی های موجود برای ایجاد سرعت متغیر ارائه می کند. یکی از این مزایا صرفه جویی اقتصادی است چون این درب بازکن های اتوماتیک از موتورهای اندوکسیون A/C استاندارد و احیاء مکانیکی و اجزای محرکه (مؤلفه های رانش) استفاده می کنند، به طور قابل ملاحظه ای صرفه اقتصادی بیشتری در زمینه خریداری و نصب نسبت به درب بازکن های اتوماتیک هیدرولیک دارند.تکنولوژی محرکه های فرکانس متغیر بسیار پیچیده و کاملاً قابل اطمینان هستند.

آنها به طور کامل قابل برنامه ریزی شدن هستند که این امکان را فراهم می سازد که هر سیستم درب بازکن های اتوماتیک پروفیل سرعت دلخواه به همراه ویژگی صعودی یا نزولی بودن را دارا باشد. موتورهای چند فازه که به همراه محرکه های فرکانس متغیر به کار می روند، به عنوان ساده ترین، آسان ترین، سودمندترین و کاربردی ترین طرح های موتورهای الکتریکی موجود مورد توجه قرار گرفته اند. میدان های مغناطیسی گردان به کار رفته در این موتورها نیز امکان نقص و خطا را در شروع حرکت درب برطرف می سازد.اپراتورهای سرعت متغیر مزایای قابل ملاحظه ای در مواردی که نیاز به اتوماسیون درب های سنگین دارید ارائه می کنند.

همانطور که در مطالب فوق مطرح شد طول عمر بیشتر و تعمیرات کمتری برای درب و درب بازکن های اتوماتیک فراهم می کند و نیز باعث ایجاد حرکت روان تر برای درب در سرعت های بسیار بالا می گردد. در حالیکه چندین روش برای دست یافتن به سرعت متغیر موجود است اما انعطاف پذیری، سادگی، قابل اطمینان بودن و صرفه اقتصادی استفاده از محرکه های فرکانس متغیر در درب بازکن های اتوماتیک ، این تکنولوژی را گزینه بزرگ ومهمی ساخته است.

جایگاه اصلی این مطلب اینجاست

 

" شرکت آریاز "

 

متخصص درب اتوماتیک

کانون راهکار های برتر نظارت تصویری و دوربین مدار بسته

نماینده برند های برتر جهان

 

 

شماره های تماس: 03 و 44869502

تماس با مدیران فروش: 208 202 0 0919 و 209 202 0 0919

سایت شرکت: www.aryazco.com

+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم اسفند 1390ساعت 11:15  توسط مدیریت  | 

درب اتوماتیک؛ مروری بر تکنولوژی موتورهای AC و DC درب باز کن های اتوماتیک

در سال های اخیر کارخانه های سازنده انواع مختلفی از اپراتورهای درب اتوماتیک با موتور محرکه جریان مستقیم تولید کرده اند که این موضوع منجربه ایجاد این سؤال شده است که تفاوت درب بازکن های با موتور DC چه تفاوت ها و نیز چه مزایایی در مقایسه با اپراتورها ی درب اتوماتیک با موتورها ی AC  دارند.

تعداد زیادی از انواع مختلف درب بازکن های اتوماتیک وجود دارند و سازنده ها اغلب یک مدل را از دیگری متمایز می کنند به واسطه اپشن ها و ویژگی های مختلفی که شامل توان موتور (اسب بخار)، سرعت، انواع محرکه و نوع طراحی آنها و ... می باشند. بیشتر درب بازکن های اتوماتیک در ابتدا دارای موتورهای اندوکسیون (القایی) جریان تناوبی AC طراحی شده اند.

هنگامی که برای اولین بار درب بازکن های اتوماتیک تجاری و مسکونی تولید شدند، اپراتورهای با جریان برق AC کاملاً استاندارد بوده اند. این جریان به همین صورت تا اوایل 1990 یعنی زمانی که کارخانه ها درب بازکن اتوماتیک با موتورهای DC تولید کردند، باقی ماند. موتورهای DC سریع تر، کارآمد ترمی باشند وامکان کنترل دقیق تر حالت ( وضعیت POSITION) و سرعت را فراهم می کنند. در برابر موتورهای AC که صدای حدود  Hz 60 تولید می کنند، موتورهای DC بسیار بی صدا تر عمل می کنند. همچنین موتورهای DC معمولاً کوچکتر از موتورهای AC هستند بنابراین به سازنده ها فرصت طراحی اپراتورهای درب اتوماتیک کوچکتر با سبک ها و ظاهرهای گوناگون، می دهند.

موتورهای DC  برای موارد استفاده با میزان تردد بالا به کار بروند. از آنجایی که موتورهای DC برخلاف موتورهای AC ، خازن (باتری یا ذخیره کننده برق) ندارند در نتیجه در ترددهای بالا موتور داغ نمی شود. موتورهای DC به یک تبدیل جریان برق از جریان برق AC به DC دارند که به موتورهای DC تغذیه می شود.

در گذشته مدارهای کنترلی و تبدیل جریان برق DC برای سازنده ها دارای صرفه اقتصادی نبوده اند تا بخواهند آنها را در طراحی های خود وارد سازند. اما با رشد تکنولوژی و کاهش پیوسته هزینه های مدارات منطقی و نیمه رساناها، استفاده از موتورهای DC را مطمئن تر و مقرون به صرفه تر ساخته است. درب بازکن های اتوماتیک دارای موتور DC امکان کنترل بسیار واکنشی تر( دارای عکس العمل سریع) و کنترل بسیار ساده تری را برای میزان سرعت حرکت درب واندازه گشتاور(نیروی) گرداننده  درب ایجاد می کنند و درنتیجه عملیات ایمن تر و بسیار روان تری را برای مصرف کنندگان فراهم می کنند.

در مواردی که نیاز به توقف سریع درب دارید، درب بازکن ها با موتور DC با استفاده از ترمز موتور احیاء کننده یا دینامیکی، نیاز به ترمز مکانیکی را برطرف ساخته اند. سرعت موتور DC می تواند کنترل گردد و به آرامی تا توقف کامل کاهش یابد، سپس به سرعت از طریق شتاب گرفتن درجهت مخالف ادامه یابد. به دلیل نسبت بالای گشتاور به اینرسی، موتورهای DC بسیار سریع تر در برابر تغییرات در سیگنال های کنترلی واکنش (عکس العمل) نشان می دهند.

این کنترل بر روی رفتار اپراتور درب بازکن اتوماتیک مزایای مختلفی را ایجاد می کند که از جمله آنها می توان به این موارد اشاره کرد: حرکت نرم و روان درب در حین شروع حرکت و یا متوقف شدن درب، امکان سرعت های مختلف باز شدن درب دربرابر سرعت های مختلف بسته شدن آن، عکس العمل سریع تر درب در صورت وجود موانع وکنترل دقیق تری برعملکرد درب.

برای اپراتورهایی درب اتوماتیک با موتور AC کنترل کردن سرعت و گشتاور نیرو بسیار سخت تر است و به دلیل وجود سه پارامترالکتریکی (فرکانس، نسبت ولتاژ به فرکانس، روابط فاز) جهت رقابت با موتورهای DC در زمینه مدت زمان واکنش گری، متفاوت می باشند.

موتورهای DC مصرف برق کمتری نسبت به موتورهای AC دارند. درنتیجه سازنده ها قادر بوده اند که یک باتری بک آپ را ارائه کنند که در صورت قطع برق برای تأمین برق اپراتور عمل کنند. در مورد دمای عملکردی محیطی تفاوت چشمگیری بین درب بازکن های اتوماتیک AC و DC وجود ندارد. بیشتر اپراتورها طوری طراحی شده اند که در دامنه دمایی بین  10- تا 70+ درجه سانتیگراد عمل کنند. هر دو نوع آنها عملکرد خوبی دراین دامنه دمایی دارند.

یک مزیت قوی اپراتورهای AC طول عمر آنهاست زیرا به جز یاطاقان ها، بخش هایی که در معرض سائیدگی و فرسایش باشند ندارند. طراحی موتورهای DC طوری بوده است که محدوده طول عمر کمتری داشته اند اما مدل های پیشرفته تری از آنها نیز ساخته شده است که میزان طول عمر نزدیک تری به موتورهای AC دارا می باشند. درب بازکن های اتوماتیک با موتور DC عملیات کارآمدتر، دقیق تر، بی صداتر و روان تررا ارائه می کنند در صورتیکه درب بازکن ها با موتورAC  موتوری با طول عمر بیشتری دارند.

اپراتور درب اتوماتیک بهینه بستگی به عملیاتی است که شما خواستار آن هستید. برای حرکت کردن درب به صورت ابتدایی و ساده تر، درب بازکن های AC مقرون به صرفه ترند و برای کنترل پیشرفته تر حرکت درب دربازکن DC برتری ممتازتری دارند.

امروزه سازندگان نگاه دقیق تری به تکنولوژی موتورهای DC برای طرح های آینده و ارائه مزایای پیشرفته تر، دارند. از آنجا که تکنولوژی همچنان پیشرفته تر و با صرفه اقتصادی تر می شود باید انتظار تولید درب بازکن های اتوماتیک DC بیشتری با طرح های مختلف و عملکردهای بهینه تر در بازار را داشته باشید.

جایگاه اصلی این مطلب اینجاست

 

" شرکت آریاز "

 

متخصص درب اتوماتیک

کانون راهکار های برتر نظارت تصویری و دوربین مدار بسته

نماینده برند های برتر جهان

 

 

شماره های تماس: 03 و 44869502

تماس با مدیران فروش: 208 202 0 0919 و 209 202 0 0919

سایت شرکت: www.aryazco.com

+ نوشته شده در  جمعه دوازدهم اسفند 1390ساعت 0:46  توسط مدیریت  | 

درب اتوماتیک ریموتی

 جک درب برقی پارکینگ

درب بازکن های اتوماتیک برای دروازه های ورودی لولایی به دو صورت منفرد و دوبل موجود می باشند. از آنجایی که درب ورودی لولایی برای باز شدن به سمت داخل ساختمان می چرخد، بنابراین جهت عملکرد مناسب و صحیح درب ورودی لولایی منفرد ( تک لنگه ) و یا دوبل ( دو لنگه )، به فضای کافی نیاز است.

درب های لولایی منفرد جهت نصب در فضاهایی که عرض شان بیشتر از 5 متر نیست به انضمام ورودی های نفر رو، بسیار اقتصادی، مقرون به صرفه، راحت و آسان می باشد. درب های لولایی دوبل با ورودی های بالای 10 متر سازگار می گردند. در هر دو مورد گفته شده با استفاده از درب باز کن های اتوماتیک، عملیات باز کردن درب ورودی خانه، درب ورودی ماشین رو و یا درب ورودی محل کارتان، در نهایت امنیت و آرامش خاطر به انجام می رسد.

 

دروازه های لولایی درست مانند یک درب معمولی از طریق چرخش حول یک اهرم (تکیه گاه) باز می شوند. وقتی درب لولایی باز می شود به سمت داخل ساختمان می چرخد، بنابراین آنها نیاز به فضای ویژه ای در بخش داخلی فضای ورودی ساختمان دارند. برای انتخاب سیستم اتوماسیون ایده آل متناسب با درب ورودی، لازم است ابعاد مورد نیاز، وزن تقریبی لنگه درب، میزان استحکام تیرک عمودی (اهرم) درب، استحکام لنگه درب و نوع موادی که درب از آن ساخته شده است، را بدانید. اتوماسیون های مختلف معمولاً با توان   v230 منبع تغذیه و Vdc 24  کار می کنند که به دلیل تغذیه ولتاژ پایین، عملکرد ایمن تری را تضمین می کنند. علاوه براین هنگامی که استفاده شدید و فشرده لازم و ضروری است، توان منبع تغذیه  Vdc 24توصیه می شود، که این مورد معمولاً برای استفاده های صنعتی و تجاری به کار می رود.

 

آیا لنگه های درب ساختاری سخت و سنگین مانند ساختار فلزی دارند؟

اگر فضای مورد نیاز برای باز شدن لنگه های درب به دلیل حضور دیوارها کاهش یافته است، درب بازکن اتوماتیکی که جهت نصب برای درب های منفرد و یا دوبل توصیه می شود، سیستم درب باز کن هیدرولیکی می باشد  که پمپ هیدرولیک مجزا از پیستون هاست و بر روی دیوار نصب می گردد. همچنین این امکان نیز وجود دارد تا بتوانید از میان دامنه وسیعی از نحوه مکانیزه کردن های مختلف، بسته به وزن وابعاد لنگه های درب، سیستمی که متناسب با درب ورودی شما ساخته شده است انتخاب کنید، به ویژه در مواردی که لنگه های دروازه بزرگ و یا سنگین باشند.

 

آیا لنگه های درب سبک هستند؟ آیا از جنس چوب، pvc و یا آلومینیوم ساخته شده است؟

درب باز کن اتوماتیک ایده آل برای این موارد یک بازوی مفصلی می باشد. این بازو حرکت لنگه های درب را به صورت نرم و روان و بدون مشکل را ممکن می سازد. بازوی مفصلی در شرایطی که دیوارها یا موانعی نزدیک ستون (تیرک عمودی) دروازه وجود دارد، آسانترین نصب را عرضه می کند.

 

آیا شما به دنبال زیبایی شناختی هستید؟

درب باز کن اتوماتیک ایده آل برای شما، از نوع تأسیسات زیر سطحی می باشد زیرا طوری نصب می گردد که کاملاً از دیده پنهان می باشد. این سیستم بسیارعالی و زیبا است به خصوص برای شرایطی که به دنبال سیستمی هستید تا مقدار و ارزش زیبایی شناختی را در ناحیه ورودی ساختمان شما افزایش دهد. درب بازکن اتوماتیک زیر سطحی به دلیل مواد قابل اطمینانی که از آن ساخته شده است و عوامل بهبود دهنده ویژه ای که بر روی آن به کار رفته است، بسیار مقاوم و بادوام می باشد. بدین صورت که به خوبی در برابر فرسایش، خوردگی و زنگ زدگی مقاومت می کند و کارایی درس و عالی در طولانی مدت را، حتی تحت شرایط بسیار بد آب و هوایی، تضمین می کند.

 

آیا شما می خواهید یک درب ورودی لولایی نفر رو را اتوماتیک کنید؟

راه حل ایده آل برای درب ورودی لولایی نفررو، استفاده از درب باز کن اتوماتیک بازوی مفصلی با یک نوع از موتورایز کردن می باشد که سیستم موتورایز آن بسیار جمع وجور می باشد. این سیستم موتورایز به آسانی می تواند بر روی ستون های باریک نصب گردد، حتی اگر عرض ستون فقط 10 سانتیمتر باشد.

با استفاده از درب بازکن های اتوماتیک درب های لولایی درمی یابید که چقدر آسان می توانید امنیت و آسایش را تضمین کنید.

با وجود تجهیزاتی مانند فتوسل ها، سیستم های خلاص کن دستی، رادارهای ردیابی، لبه های حساس ( حس گرهای لبه درب ) ، نرم افزارهای اندازه گیری نیروی برخورد، منبع تغذیه 24 ولت و باتری های قابل شارژ که عملیات را در هنگام قطع برق نیز ممکن می سازد، می توانید از عملکرد فوق العاده درب بازکن های اتوماتیک برای درب های لولایی لذت ببرید

جایگاه اصلی این مطلب اینجاست

 

" شرکت آریاز "

 

متخصص درب اتوماتیک

کانون راهکار های برتر نظارت تصویری و دوربین مدار بسته

نماینده برند های برتر جهان

 

 

شماره های تماس: 03 و 44869502

تماس با مدیران فروش: 208 202 0 0919 و 209 202 0 0919

سایت شرکت: www.aryazco.com

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم اسفند 1390ساعت 16:33  توسط مدیریت  | 

درب اتوماتیک گاراژ

درب بازکن های اتوماتیک گاراژ کشویی ( اسلایدینگ )

نوعی از درب بازکن های اتوماتیک هستند که معمولاً در کاربردهای صنعتی، بازرگانی و تجاری استفاده می شوند.

هم چنین برای سیستم های اتوماسیون درب ورودی پارکینگ مسکونی که فضای ماشین رو ( به عنوان یک فاکتور اساسی ) با محدودیت مواجه است، درب بازکن های اتوماتیک کشویی یک انتخاب عالی می باشند. درب های اتوماتیک کشویی بسیار در برابر باز شدن های نا خواسته توسط نیروهای بیرونی مقاوم هستند. درب های اتوماتیک کشویی می توانند از بسیاری متریال مانند آهن، آلومینیوم یا چوب ساخته شوند.

 درب اتوماتیک کشویی برای عرض گشایش وسیع یک انتخاب عالی است به خصوص وقتی که شما به دنبال سیتم اتوماسیون درب با هزینه بهینه، کارا و اثربخش باشید به این دلیل که فقط یک موتور گیربکس منفرد برای انجام عملیات باز گشایی درب کشویی نیاز است.

تکنسین مربوطه می تواند به شما در انتخاب بهترین راه حل مربوط به درب کشویی برای خانه یا محل کارتان یاری کند.

درب اتوماتیک کشویی معمولاً یک درب منفرد می باشد ( از یک لت تکی ریلی تشکیل شده است ) که توسط چرخ دنده بر روی یک خط سیر مشخص می لغزد. از این رو این درب ها به یک فضضای دراز و باریک جهت باز و بسته شدن نیاز دارند. درب های اتوماتیک گاراژ ( کشویی ) برای ورودی های عریض، ورودی هایی که در سراشیبی واقع شده اند، و یا مکانهایی که فضای داخلی ملک برای باز شدن درب های اتوماتیک لولایی کافی نیست، بسیار مناسب می باشند.

زمانی که شما می خواهید سیستم موتور گیربکس جهت درب اتوماتیک گاراژ مطابق با خواسته خودتان انتخاب کنید لازم است وزن درب را بررسی کنید و در صورت لزوم طول درب را نیز بدانید.

برای ایجاد بیشترین امنیت در حالت بسته شدن درب، می توان درب های اتوماتیک گاراژ را به سیستم "لبه های حساس" مجهز کرد که با عملیات ردیابی ضد برخورد با مانع حرکت درب را در حین برخورد با مانع متوقف می کند و در حالتی مسیر حرکت مسدود شود جهت حرکت را معکوس می گرداند بنابراین از صدمه به افراد و اشیاء جلوگیری می کند.

وزن ساختار درب کشویی چقدر باشد؟

سیستم هاب درب بازکن اتوماتیک پارکینگ مسکونی از وزن 300 کیلوگرم تا انواع سنگین آن یعنی 600 تا 1000 کیلوگرم موجود می باشد. از موتور گیربکس های درب اتوماتیک گاراژ می توان برای اتوماتیک کردن دروازه های سنگین برای درب های عریض که معمولاً در مراکز خرید، مکان های صنعتی و بیمارستان ها به کار می روند، استفاده کرد.

 اتوماسیون های درب گاراژ طوری طراحی شده اند که دروازه هایی که وزن بالای دو و نیم تن دارند را کنترل کنند و بیشترین امنیت عملیاتی و عملکرد طولانی مدت ( عمر طولانی ) قابل اطمینانی را تحت هر شرایط جوی تضمین نمایند.

و سر انجام ...

اکنون دیگر نیازی نیست تا از ماشین پیاده شوید تا درب پارکینگ ساختمان را باز کنید بلکه با استفاده از درب بازکن های اتوماتیک گاراژ در عرض چند ثانیه به شما اجازه می دهد به آسانی وارد ساختمان شوید و به سرعت آن را ترک کنید. و به خاطر وجود تجهیزات ایمنی فوق العاده می توانید امنیت و حفاظت قابل اطمینان از ملک خود را به خصوص در برابر ورود افراد متفرقه تضمین کنید.

جایگاه اصلی این مطلب اینجاست

 

" شرکت آریاز "

 

متخصص درب اتوماتیک

کانون راهکار های برتر نظارت تصویری و دوربین مدار بسته

نماینده برند های برتر جهان

 

 

شماره های تماس: 03 و 44869502

تماس با مدیران فروش: 208 202 0 0919 و 209 202 0 0919

سایت شرکت: www.aryazco.com

+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم اسفند 1390ساعت 20:24  توسط مدیریت  | 

درب بازکن اتوماتیک پارکینگی

درب بازکن اتوماتیک یک وسیله مکانیکی است که برای باز کردن و بستن درب ورودی پارکینگ استفاده می شود. دو نوع عمده از سیستم های درب بازکن اتوماتیک پارکینگی وجود دارند که عبارتند از سیستم هیدرولیکی و سیستم الکترومکانیکی، که این سیستم ها می توانند به گروه های درب بازکن های اتوماتیک میل ماردونی ، پیستونی و زیر سطحی تقسیم می شوند. درب بازکن های اتوماتیک برای هر دو مدل درب ورودی کشویی و لولایی طراحی شده اند.

 سیستم درب اتوماتیک الکترومکانیک پارکینگی

این سیستم می تواند طوری برنامه ریزی شود تا عملیات باز کردن درب توسط درب بازکن اتوماتیک با دستور گیری از یک سیستم دستی ( مانند کی سوئیچ یا پوش باتوم ) یا یک دستگاه فرستنده بی سیم ( مانند ریموت کنترل ) صورت پذیرد. درب اتوماتیک همچنین می توانند به پانل های خورشیدی مجهز شوند تا انجام عملیات را در طی قطع برق تضمین کنند. بسیاری از محصولات درب اتوماتیک می توانند با اتصال به باتری در مواقع قطع برق نیز از فعالیت باز نمانند.

 

سیستم درب اتوماتیک الکتروهیدرولیک پارکینگی

همانطور که از نامش پیداست این سیستم از سیال های هیدرولیکی جهت حرکت دادن درب استفاده می کنند. معمولاً اپراتورهای هیدرولیکی قطعات متحرک کمتری نسبت به اپراتورهای مکانیکی دارند و موتورهای هیدرولیکی مزیت های زیادی دارند. این موتورها قادر به تولید توان بیشتری نسبت به موتورهای مکانیکی هستند و مجبور نیستند برای باز کردن درب های بزرگ با تمام توان کار کنند.

درب بازکن های اتوماتیک الکتروهیدرولیکی می توانند با قابلیت عدم قفل ساخته شوند تا از صدمه زدن به خودرو در هنگام برخورد جلوگیری شود، در این صورت می توان از سایر مکانیزم ها ( قفل الکتریکی ) برای قفل شدن درب در هنگام بسته شدن استفاده کرد. درب بازکن های اتوماتیک هیدرولیک در معرض نقص در سیستم آب بندی خود قرار دارند که باعث خروج روغن از سیکل عملکردی جک می شود این مشکل می تواند در اثر فشار بالایی که از ضربات برخورد با خودرو ناشی می شود، ایجاد گردد اما این آسیب به آسانی قابل تعمیر است.

جایگاه اصلی این مطلب اینجاست

 

" شرکت آریاز "

 

متخصص درب اتوماتیک

کانون راهکار های برتر نظارت تصویری و دوربین مدار بسته

نماینده برند های برتر جهان

 

 

شماره های تماس: 03 و 44869502

تماس با مدیران فروش: 208 202 0 0919 و 209 202 0 0919

سایت شرکت: www.aryazco.com

+ نوشته شده در  سه شنبه دوم اسفند 1390ساعت 20:44  توسط مدیریت  | 

درب های اتوماتیک کرکره ای

درب های اتوماتیک کرکره ای هم به صرفه و اقتصادی هم بسیار مستحکم هستند که این خصوصیات آن ها را یکی از پرطرفدار ترین انواع درب های صنعتی در بازار امروزه ساخته است. هر نوع از درب های اتوماتیک کرکره ای به طور منحصر به فردی سازمان دهی شده تا به خوبی با احتیاجات مشتری وفق داده شوند و می توانند به صورت دستی یا اتوماتیک عمل کنند.

درب های اتوماتیک کرکره ای می توانند به طور چشم گیری از اتلاف انرژی جلوگیری کنند. در حالیکه تکنولوژی مدرن یک ساختار چند لایه ای از شیشه و فریم های پنجره ای و روند هزینه بر آب بندی کردن اتصالات و درزها را به وجود آورده که گران نیز می باشند. در مواقعی که نیاز به عایق سازی بیشتری جهت ذخیره سازی انرژی می باشد. نصب یک درب اتوماتیک کرکره ای در مقابل درب شیشه ای یا پنجره شیشه ای می تواند به اندازه 40% یا بیشتر از میزان اتلاف انرژی یا حرارت بکاهد و بدین ترتیب نقش مهمی در صرفه جویی در انرژی دارد.

باز و بسته شدن سریع این درب ها یک ورودی و محل عبور سیال و روانی را ایجاد می کند. و هم چنین می توانند به سیستم های خروج اضطراری نیز مجهز شوند. فضای کمی را اشغال می کند و می تواند طوری نصب شود که رول جمع شده در بالای درب کرکره ای بسته به نیاز و خواست مشتری به سمت بیرون یا داخل ساختمان جمع شود. درب های اتوماتیک کرکره ای در برابر باد و باران و طوفان و برف مقاوم است و از درب و پنجره های ساختمانی در برابر شرایط آب و هوایی محافظت می کند.

این درب ها ضد سرقت می باشند و بیشترین آسایش و امنیت را برای درب و پنجره های ساختمانی فراهم می کند. یک درب کرکره ای اتوماتیک به صورت تحت الحفظی مثل یک دیوار پولادین غیر قابل نفوذ است.این محصول از ترکیب زیبایی و استحکام ساخته شده است تا ایجاد مقاومت بهینه ای در برابر طوفان و شرایط بد آب و هوایی  و شرایط بدی چون آتش سوزی و نیز ایجاد امنیت بالایی در برابر سارقان را تضمین کند.

به طور کلی می توان گقت تمام عملکرد های درب های اتوماتیک کرکره ای جهت محافظت از فضای درونی در برابر شرایط بد محیط بیرون است. این درب ها همانند مرز بین محیط داخل ساختمان شما با محیط بیرون است.

در مواقعی که امکان روئیت مد نظر نیست استفاده از این درب ها امنیت غایی را ایجاد می کنند.

هم چنین در مواردی که می خواهید جلوی ورود نور به داخل ساختمان را بگیرید یا ورود سر و صدای بیرون به درون ساختمان را تعدیل کنید محافظت و امنیت بالایی را تضمین کنید به خوبی انرژی را ذخیره کنید و در مصرف انرژی صرفه جویی کنید یک خلوت خصوصی و پوشیده را ایجاد کنید دربی مقاوم در برابر رطوبت و طوفان وشرایط آب و هوایی داشته باشید درب های کرکره ای اتوماتیک دقیقاً همان چیزی است که خواسته اید.

از ویژگی عایق صدا بودن آن می توان برای یک اتاق آرام به خصوص در  اتاق هایی که  در کنار خیابان ها و بزرگ راه ها هستند استفاده کرد بدین ترتیب که در بیرون پنجره اتاق نصب می شود تا به میزان خوبی سرو صدای بیرون را به فضای داخل اتاق را تعدیل کنند.

از درب های کرکره ای در ورودی مغازه ها و فروشگاه ها و خانه ها پاسیو، یا حیات خلوت ها، گیشه ها و دکه ها پارکینگ ها و گاراژ ها، کارخانه ها و کارگاه ها تعمیرگاه ها و مخفی گاه ها و پناه گاه ها نیز استفاده می کنند.

هزینه تعمیر و نگهداری درب های کرکره ای پایین است. بدنه درب کرکره ای از هم بند شدن تیغه های باریک مسطح ساخته شده است که این تخته ها ی باریک عموماً از جنس آلومینیوم هستند که در دامنه وسیعی از رنگ ها موجود می باشند. اگر تصادفاً بدنه درب آسیب دید می توان هر کدام از تخته های باریک سازنده بدنه درب کرکره ای را به طور جداگانه تعویض کرد.

باز و بسته شدن درب به صورت عمودی باعث می شود که هم در مواردی که فضای بیرون درب از برف و یخ در زمستان پوشیده شده است و یا در مواردی مانند وقتی که حجم زیادی از وسایل در داخل ساختمان پشت درب قرار داده شده است و به طور کلی وجود موانع جه موانع بیرونی و جه موانع درونی نتواند عملکرد درب را مختل کند و نیز موجب می شود که درب فضای کمتری را برای انجام عمل بازو  بسته شدن اشغال کند.

نحوه عملکرد درب و قفل شدن:

1. درب های اتوماتیک کرکره ای که توسط یک میله شبیه به هندل قفل می شوند.

2. درب های اتوماتیک کرکره ای زنجیر دار که توسط یک قلاب کنار ریل کرکره نصب شده است قفل می شود

3. درب اتوماتیک کرکره ای که توسط قفل های زبانه ای که در واقع شبیه به قفل های معمولی می باشد قفل می گردد.این قفل می تواند در قسمت تیغه انتهایی یا کناره های شاتر کرکره نصب شود. این نوع قفل توسط کلید باز می شود. دقیقاً شبیه به قفل منازل اشکال این قفل اتوماتیک نبودن آن هاست که ابتدا باید قفل توسط شخص آزاد شود سپس توسط سیستم اتوماتیک رول آپ  roll up کرکره به سمت بالا حرکت کند.

4. درب های کرکره ای اتوماتیک که می توانند با استفاده از قفل الکتریکی در داخل قفل گرددو نیازی به قفل و کلید به روش سنتی ندارد. در حین قطع برق هم می تواند به صورت دستی عمل کند. درب های کرکره ای اتوماتیک از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار است. کلید ها می توانند با استفاده از ریموت کنترل وایرلس عمل کنند.

جایگاه اصلی این مطلب اینجاست

 

" شرکت آریاز "

 

متخصص درب اتوماتیک

کانون راهکار های برتر نظارت تصویری و دوربین مدار بسته

نماینده برند های برتر جهان

 

 

شماره های تماس: 03 و 44869502

تماس با مدیران فروش: 208 202 0 0919 و 209 202 0 0919

سایت شرکت: www.aryazco.com

 

+ نوشته شده در  دوشنبه یکم اسفند 1390ساعت 0:14  توسط مدیریت  |